خطبه ی نماز جمعه ی چنارلی

خطبه ی نماز جمعه ی چنارلی

خطبه ی نماز جمعه ی چنارلی
به امامت:استاد شیخ عصام الدین گوگلان
موضوع:تاریخچه ی یهود و حمایت از انتفاضه ی مردم فلسطین و برگزاری کنفرانس بین المللی حمایت از انقلاب مردمی فلسطین

 

جناب شیخ عصام الدین گوگلان خطیب امروز نماز جمعه چنارلی در خطبه های نماز جمعه این هفته با قرائت آیه ۸۲ سوره مبارکه مائده: ( لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَهً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ وَالَّذِینَ أَشْرَکُوا ) فرموند:مسلما دشمن ترین مردم نسبت به مومنان قوم یهود و مشرکان هست ، به بیان تاریخچه قوم یهود در ۳ مرحله:
– قبل از رسالت حضرت موسی
– در زمان حضرت موسی و ما بعد آن
– قوم یهود در زمان حضرت محمد علیه السلام بیان نمودند.
سپس به بیان محبت پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم به یهود مدینه که اختیار ادای امور دینی خودشان و تملک اراضی و اموال خودشان را در جزیره العرب و در نتیجه خیانت قبیله های یهودی (بنو قینقاع و بنو نظیر و بنو قریضه) به پیامبر اسلام بخاطر داشتن روحیه نژاد پرستی، مال اندوزی و دنیا طلبی، قساوت قلب و توحش، و روحیه ستمگری پرداختند .
مدرس مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی فرمودند : دنیای امروز شاهد رفتار خصمانه و به دور از انسانیت یهود نسبت به مسلمانان است؛ تاجایی که در هر قسمت از دنیا به مسلمانان ظلمی روا داشته می شود، می توان ردپای آنها را به وضوح مشاهده کرد.
یکی از بارزترین این جنایات، ظلم و ستم یهودیان صهیونیست نسبت به مسلمانان مظلوم فلسطین است که سالهاست نقل محافل سیاسی و خبری است و بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران امام خمینی; از همان ابتدای پیروزی انقلاب، برای همبستگی مسلمانان علیه صهیونیزم و به فراموشی سپرده نشدن این امر، جمعه آخر ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان روز قدس مطرح فرمودند.
اکنون اقدامات غیر دینی و به دور از انسانیت صهیونیستها تحولات منطقه را وارد مرحله ای حساس کرده و این مسئله را از یک بحران منطقه ای به بحرانی جهانی و بین المللی مبدل ساخته است.
و در ادامه از تشگیل دبیرخانه حمایت از انتفاضه فلسطین توسط مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۶۹ و برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با شعار «همه برای فلسطین- معا لدعم فلسطین – All for Palestine» تعیین شده است، که در سوم و چهارم اسفندماه امسال ، با حضور روسا و نمایندگان پارلمان‌ها ، دبیران کل و نمایندگان سازمانهای منطقه‌ای و بین‌المللی، شخصیت های برجسته سیاسی ، فرهنگی و دینی خاورمیانه و جهان ، رهبران گروهها و شخصیت های برجسته فلسطینی ونمایندگان سازمانهای غیر دولتی حامی حقوق ملت فلسطین از سراسر جهان ، برگزار می شود، خبر داد و همه مسلمان را برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین فرا خواند .
در ادامه سخنرانی نحوه اشغال فلسطین محتلله توسط دولت غاصب اسرائیل و اعلام موجودیت آنها در سال ۱۹۱۷ بعد از فرو پاشی امپراطوری عثمانی و به قتل و گشتار کودکان و زنان و جوانان و مردان و ترور علماء و اندیشمندان اسلامی و تخریب خانه ها و آتش کشیدن مزارع آنها توسط صهیونیست ها پرداختند .
و در حال حال حاضر دولت های غربی و استکبار ستیز با طرح خاورمیانه جدید تجزیه مجدد کشورهای اسلامی و تقسیم آن به ایالت های کوچک دارند و نمایان نمودن رژیم غاصب صهیونیستی بعنوان قدرت مطلق در خاور میانه را دارند که کور خواندند.
در آخر توصیه به نوجوانان و جوانان نمودند که : پروتکل‌های ۲۴ گانه صهیونیزم را که در واقع اصول سیاست صهیونیسم و نوع نگرش آنان به جوامع انسانی و دسیسه‌های شیطانی آنها بر ضد جهان بشریت است را نشان می‌دهد، مطالعه نمایند و به دین و مذهب خود پای بند باشند .

استاد مرحوم حاجی محمد آخوند عابدی کر

انا لله و انا الیه راجعون

رحلت عالم ربانی استاد فرزانه حاج محمد آخوند عابدی کر،مفسرقرآن کریم ،امام جمعه محترم شهرستان بندرترکمن رابه،مردم شریف استان گلستان مخصوصابه علما ، روحانیون محترم و مردم عالم دوست ترکمن صحرا وخانواده آن مرحوم تسلیت عرض می نمایم.
اساتید و طلاب مدرسه ربانیه چنارلی
نماز جنازه ساعت یازده صبح
مکان : عیدگاه بندرترکمن

۹۵۰۵۵d7d-c6ba-46e1-9cfd-91a335ed3ce1

انا لله و انا الیه راجعون ، رحلت حضرت استاد اراز گلدی قاری ایشان

انا لله و انا الیه راجعون ، رحلت حضرت استاد اراز گلدی قاری ایشان ،مجاهد نستوه، حافظ قرآن کریم ،مربی برتر قرآن جامعه ترکمن صحرا را به خانواده محترم ودوستداران ایشان تسلیت وتعزیت عرض می نمایم.

صلاح الدین گوگلان
مدیر حوزه علمیه ربانیه چنارلی

۹۷a415e8-f0f3-4a79-84d0-6863a9fe4e1b

چهلمین جلسه محفل فقهی ترکمن صحرا

چهلمین جلسه محفل فقهی ترکمن صحرا با حضور اکثریت اعضا در مورخه ۸ و ۹ دی ماه ۱۳۹۵ در محل مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی برگزار و در مورد دو مسئله نصاب زکات و گذشت از حق ارث ،مقالات ارائه شد و پس از بحث و مباحثه امور ذیل به تصویب رسید.